Zpět
22.06.2021, Jitka Belancová

Autorské čtení Ivony Březinové "Řvi potichu, brácho"

Spisovatelka Ivona Březinová si pro vás připravila autorské čtení na téma autismus. Citlivě, ale s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Knížka s výtečnými ilustracemi Tomáše Kučerovského dětem ukazuje, že s poruchou autistického spektra se dá žít a že nakonec je ze všeho nejdůležitější jako vždycky láska a dostatek porozumění.

Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily.

Když budeš chtít zaslat povídání, jak se ti on-line autorské čtení líbilo, obrázky nebo fotografie, ze sledování tohoto autorského čtení, budeme moc rádi. Poslat je můžeš na e-mail vypujcnisluzby@knihovnamost.cz. Do předmětu e-mailu prosím napiš „ŘVI POTICHU, BRÁCHO“. Vzhledem k GDPR prosíme, aby na fotografiích byly pouze děti, jejichž zákonný zástupce nám zároveň dá souhlas ke zveřejňování fotek. Do e-mailu můžete připojit i hodnocení, jak se Vám online autorské čtení líbilo.

 

Otevírací doba

Po - Út, Čt - Pá
10.00 - 18.00

Středa
zavřeno

Sobota
09.00 - 12.00

Neděle
zavřeno