Zpět
05.09.2022, Martin Frána

Zvířátka v knihovně

Možná Ti to bude připadat zvláštní, ale v knihovně chováme i zvířátka. Jak jistě víš, zvířátka bývají pro lidi kamarádi a naopak.

Naším největším zvířecím kamarádem je želvák Karel. Žije v akváriu v 1. patře knihovny v oddělení pro děti a mládež. Má děti opravdu rád. Často to vypadá, že si s Tebou chce hrát. Plave, vylézá na stupínek a skáče zpět do vody a sleduje, jestli se díváš. Pokud se Ti Karel líbí a potěšil tě, tak mu třeba nakresli obrázek a odevzdej ho knihovnicím, ony ho vystaví Karlovi pro radost.

V přízemí knihovny máme velikou voliéru s krásnými barevnými ptáčky. Jsou tam například papoušci, korely, andulky, zebřičky, křepelky či rýžovníci. Je dost problém je spočítat, ale přibližně jich máme asi 50.

Kromě ptáčků jsou v přízemí ještě další zvířátka, je jich mnoho a jsou velmi užitečná. Jestlipak víš jaká?

Napovím Ti, máme od nich velmi zdravý a chutný med...Ano, včeličky. Těch je opravdu mnoho, ty nikdy nespočítáme. No každopádně žijí v úlu, který je z jedné strany prosklený, aby ses mohl(a) podívat, jak to u nich doma vypadá a jak "pracují". A kde takový úl najdeš? Za recepcí zaboč vlevo k voliéře exotických ptáčků a tam najdeš onen prosklený úl, informační panely a nějaké včelařské vybavení. Další úly jsou na střeše knihovny.

Otevírací doba

Po - Út, Čt - Pá
10.00 - 18.00

Středa
zavřeno

Sobota
09.00 - 12.00

Neděle
zavřeno