Zpět
22.09.2022, Jitka Belancová

Soutěže

Soutěžíš rád? Pak jsi tu správně. V knihovně na tebe čekají hned dvě soutěže:

Milionářem v knihovně 

Pravidla hry

Postupně odpovídáš na jednotlivé otázky. Pokud budou tvoje odpovědi správné, získáš 10 000 000 bodů. Odpovíš-li na nějakou otázku špatně, spadnou tvoje body na nejbližší nižší záchytný bod. Prvním záchytným bodem je otázka za 10 000, druhým za 320 000. Pokud nebudeš odpověď na otázky znát z hlavy, mohou ti pomoci knihy, počítač, mobil, kamarádi nebo rodiče. Drobností budou odměněni všichni, kteří mají průkazku do knihovny a dosáhnou alespoň 1 000 bodů. Větší odměnu získají ti, kteří budou mít bodů víc. Soutěž je rozdělena do dvou věkových kategorií. Pokud jsi starší 11 let a budeš odpovídat na otázky určené mladším, odměnu nezískáš. Děti mladší 10 let mohou zkusit štěstí v obou kategoriích. Chceš soutěžit a nemáš ještě průkazku do knihovny? Můžeš soutěžit tréninkově :) Odměnu, ale získáš jen jako registrovaný čtenář Městské knihovny Most. O důvod víc se k nám přihlásit ;) Odměnu získáš následující měsíc v knihovně u výpůjčního pultu. Přejeme ti hodně štěstí, zábavy i nových vědomostí.

Literární soutěž "Příroda potřebuje i Tebe"

Pro dětské kolektivy i jednotlivce jsme připravili celoroční literární soutěž Příroda potřebuje i tebe.

Jako každoročně se jedná o formu čtenářských deníčků.

Děti zapíší přečtené knihy do deníčku a na konci školního roku mohou kolektivy najít poklad a jednotlivci získat cenu za nejlepší deníček.
Nesoutěžně se mohou zúčastnit i kolektivy dětí předškolního věku.

Kolektiv se musí do soutěže přihlásit a absolvovat jednu návštěvu knihovny v prvním pololetí a jednu na konci školního roku.

Pro více informací klikněte na sekci soutěže nebo volejte na telefonní číslo 731 550 575 pí. Jílková.

A o čem je ti letos?

Nikdo z nás by nepřežil bez přírody. Bez pitné vody, čistého vzduchu a potravin, které je nutno vypěstovat. Každý přírodu potřebuje. Ale víme také, co potřebuje příroda od nás? Víme, jak ji chránit? Všímáme si jí? Víte, které rostlinky jsou léčivé a které jedovaté? A co zvířátka? Potřebujeme je k životu? Znáte nebezpečí, která nám od nich hrozí? Máme z některých prospěch?
Přečtěte si pět libovolných knížek. Všimněte si, jestli je v nich zmínka o přírodě. Zapište knihy do deníčku. Vyplňte i vše ostatní, co deníček obsahuje. Nakreslete obrázky.
Deníčky odevzdejte nejpozději do 29. dubna 2023 u výpůjčního pultu Městské knihovny Most. Během června 2023 proběhne předání odměn.

Otevírací doba

Po - Út, Čt - Pá
10.00 - 18.00

Středa
zavřeno

Sobota
09.00 - 12.00

Neděle
zavřeno